BADANIE WODY Z WŁASNEGO UJĘCIA

Badamy parametry mikrobiologiczne ( oznaczenie ogólnej liczby drobnoustrojów oraz bakterii z grupy coli) oraz fizykochemiczne ( ph, przewodność, twardosc, związki azotowe, mętność, barwa oraz zapach). Z uzyskanym wynikiem możemy zwrócić się do firmy, która zastosuje system uzdatniania wody.

BADANIE WODY DO SANEPIDU

Lokale astronomiczne, producenci żywności itp. Maja obowiązek wykonac badanie przed uzyskaniem odbioru z Sanepidu oraz okresowo zgodnie z określonym harmonogramem. Najczęściej są to badania mikrobiologiczne.

BADANIE WODY LEGIONELLA.

Bakterie Legionelli są zagrożeniem dla zdrowia osób korzystających z natrysków lub instalacji wytwarzających aerozol powietrzno- wodny np. jacuzzi. Zakażenie następuje przez drogi oddechowe, gdy zawieszone w aerozolu mikroorganizmy dostana się do płuc. Objawy są często mylone z zapaleniem płuc. Bakterie legionelli często występują w instalacjach cieplej wody użytkowej. Wśród metod walki z tą bakterią możemy wyróżnić: przegrzew instalacji, membrany i lampy UV, chlor, jonizacja.

BADANIE WODY BASENOWEJ

Mamy kompleksowa ofertę badania wody w basenach, jacuzzi i natryskach. Dzięki czemu zarządca określonego obiektu jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich osób. Regularne badania wody przez naszych probkobiorcow pozwalają na szybka obsługę i dają pewność, ze korzystanie z niej jest bezpieczne. Współpracujące z nami laboratoria oraz probkobiorcy posiadają niezbędne certyfikaty i akredytacje zarówno w zakresie badan jak i poboru wody. Wyniki przesyłamy do państwa zarówno droga elektroniczna oraz tradycyjna poczta. Nasza obsługa zapewnia pomoc w ustaleniu harmonogramu badan, dobieramy dogodne terminy poboru wody oraz szybko interweniujemy w razie nagłej potrzeby. Wyniki badan składamy w Sanepidzie.

WYMAZY CZYSTOŚCIOWE

Wymazy z powierzchni roboczych w obrocie produkcji żywności SA jednym z podstawowych elementów zapewnienia jakości produkcji . wymazy SA pobierane z elementów wchodzących w skład produkcji ( stoły, blaty, ręce pracowników, maszyny produkcyjne). Każdy z tych elementów może być źródłem rozprzestrzeniania się zakażeń.

BADANIA GDA

Skrót GDA oznacza wskazane dzienne spożycie. Oznaczenie GDA informuje jakie ilości poszczególnych składników odżywczych zawiera dany produkt. Oznaczenia na etykietach są przydatne zwłaszcza dla osób przestrzegających określonej diety lub cierpiących na dane schorzenie.

OFERTA DLA GABINETÓW KOSMETYCZNYCH I LEKARSKICH.

Czystość w placówkach medycznych to podstawa. Jest gwarancją tego, żeby osoby wykonujące zabiegi, jak i odwiedzające czuły się bezpiecznie. Pomożemy w przeprowadzeniu badań kontroli sterylizacji. Nasza oferta skierowana jest do gabinetów masażu, salonów kosmetycznych, gabinetów stomatologicznych i lekarskich. Oferujemy badania kontrolne procesu sterylizacji za pomocą wskaźników biologicznych. Pomożemy w przeprowadzeniu kontroli oraz usystematyzowaniu odpowiedniej dokumentacji.

DORADZTWO SANITARNE, OPRACOWANIE DOKUMENTACJI GHP I GMP HACCP.

Pełnimy usługi w zakresie nadzorów lokali gastronomicznych, jak tez doradztwa technicznego w branży produkcji żywności. . Dzięki nam będziesz mógł spać spokojnie przed odbiorem lokalu przez Sanepid jak i przed kontrolą PSSE. Opracujemy odpowiednią dokumentacje, pomożemy w przeprowadzeniu potrzebnych zmian technicznych, poinformujemy o konieczności zawarcia odpowiednich umów( umowa na wywóz śmieci) i przeprowadzeniu badań( badanie wody) oraz zapewnimy potrzebne szkolenia. Podczas budowy nowego lokalu , lub przy wszelkich zmianach podpowiemy na co warto zwrócić uwagę. Pomożemy przejść kontrole Sanepidu oraz przygotować odpowiednie dokumenty na odbiór lokalu.